Aktuality

Kristýna Piňosová opět jachtařkou roku!

V celkovém pořadí ankety Jachtař roku 2023 znovu vyhrála windsurfařka Kristýna Piňosová, která začínala na Optimistu v našem klubu. 

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do další kariéry!

Fotky z letošních závodů

V letošní sezóně náš klub již tradičně pořádal tři závody - Bleděmodrou stuhu Plumlova, Modrou stuhu Plumlova a Azurovou stuhu Plumlova. Všechny tři se vydařily a zde si můžete prohlédnou několik fotek.

Smutné oznámení

Ahoj jachtaři,

bohužel nám přišla smutná zpráva. 


Ve středu 25.10.2023 zemřel náš dlouholetý člen jacht klubu a vášnivý jachtař Eda Zlámal.


Snad ještě brázdí vody někde za horizontem.


Za JACHT KLUB Prostějov

Jana Kučerová

Podzimní brigáda JKPV

Ahoj všichni členi JACHT KLUBU Prostějov, spolek.

Zveme Vás na podzimní brigádu, která se bude konat v sobotu 4.11.2022 od 9h v areálu loděnice jacht klubu.

Všichni si vezměte pracovní oděv, rukavice a kdo může, tak hrábě na trávu, zahradnické nůžky, pilu, křovinořez, ...

Prosíme o potvrzení účasti.

Za JACHT KLUB Prostějov, spolek 

Jana Kučerová

Pozvánka na Azurovou stuha Plumlova

Zveme všechny závodníky tříd Optimist a ILCA 4 na závod Azurová stuha Plumlova, který se koná o nadcházejícím víkendu 16-17.9.2023 na Plumlovské přehradě.

Více informací o závodě a přihlášky na stránkách ČSJ: https://www.sailing.cz/kalendar/232211

MČR mládeže v jachtingu – Czech Junior Nationals 

MČR mládeže v jachtingu – Czech Junior Nationals – se konalo v termínu 28.8.- 3.9.2023 na Lipně. 

Pro LT Optimist, ILCA 4, 29er, RS Feva a Techno 293 se jednalo o Mistrovství ČR mládeže a pro LT ILCA 7, Evropa, Finn a Raceboard o Mistrovství ČR. Zároveň zde měly pohárový závod LT iQFoil, Tornado a FD a závod LT Cadet a Fireball. Z tohoto výčtu je patrné, že byly obsazeny všechny možné kluby v okolí – Jachetní klub Černá v Pošumaví, Yacht klub Jestřábí, Yacht club Lískovec, Yacht Club Kovářov, Jenišov a Lipno nad Vltavou. Závodilo se na 6 okruzích. 

Závod byl zahájen slavnostním průvodem v úterý večer. Závodníci a doprovod byli oblečení v klubových barvách a zástupci také nesli svou vlajku, atmosféru znásobil i welcome drink a hudba na Windy Point. 

Již ve středu se konaly rozjížďky na okruzích Alfa, Bravo a Charlie. 

Náš klub měl čtyřnásobné zastoupení na okruhu Bravo, a to zkušeného a na regatu výborně připraveného Vláďu Kováče a začínajícího Marka Směšného ml., oba závodili v LT Optimist (celkem 128 lodí rozděleno na dva fleety) a skvěle z moře rozježděné závodníky Lukáše Krče a Ríšu Kováče, oba v LT ILCA 4 (celkem 42 lodí). Ve větru do 4 m/s se zvládly odjet 2 rozjížďky. Na okruhu Charlie závodila Tereza Kováčová na Evropě (na startu 23 lodí). Těm se bohužel odjet regulérní rozjížďku první zavodní den nepodařilo.

Ve čtvrtek vítr zesílil na 5-6 m/s a v nárazech hladinu zčeřily poryvy o síle kolem 10 m/s. Pro našeho nejmladšího a nejlehčího závodníka Marečka to byla zkouška, zvládl odjet všechny čtyři rozjížďky a trenéři na motoráku tak mohli být spokojení a už spřádali plány na finálové rozjížďky ve stříbrné skupině. Vláďa startoval své finálové jízdy ve zlaté skupině, v této fázi závodu mu jeho dojezdy 2-6-15*-2-2-6 zajistily naprosto s přehledem boj o mistra ČR.

V ILCA 4 jezdili kluci s první třetinou závodního pole a několik rozjížděk měli s dojezdy do 5.-10.místa a mohli jsme je vidět i na vyhlášení dne na pódiu. 

Větrný čtvrtek umožnil i okruhu Charlie odjet pěkné čtyři rozjížďky, Terka na Evropě dojížděla okolo 10. místa.  

Krása západu slunce nad Lipenskou nádrží byla umocněna koncertem Mezi ostrovy II., který se konal na MOLO Jestřábí.

V pátek se ve zlaté skupině pořadí měnilo jak na houpačce. Vláďa by potřeboval silnější vítr a navíc byl bohužel v 8. rozjížďce na startu přes čáru a tím nasbíral nechtěné body. Celkově tak skončil 16. (6. místo ze starších žáků). Na tři finálové rozjížďky opťáků foukal vítr kolem 5 m/s, poryvy už nebyly tak silné a ve stříbrné skupině se Mareček šplhal nahoru, v sobotu se mu povedlo ještě v poslední celkově 10. rozjížďce zajet 2. místo ve fleetu, což mu zajistilo konečné 2. místo ve stříbrné skupině. 

Rozhodčí pro třídu ILCA 4 nakonec do výsledkové listiny zapisovali 9 rozjížděk. Lukáš skončil na krásném 9. a Ríša na 13. místě. 

Páteční proměnlivý vítr potrápil i rozhodčí okruhu Charlie. Po šesti hodinách na vodě se Evropám podařilo odjet tři rozjížďky, Terka si zlepšila náladu závěrečným 3. místem. V sobotu zase už slabý a proměnlivý vítr zdejšímu okruhu nedopřál žádnou další rozjížďku, a tak Terka brala celkové 10. místo (3. žena). 

Závěrečný ceremoniál byl velmi reprezentativní, děkujeme pořadatelům za tak výborně zvládnutou logisticky a technicky náročnou akci, jakou si jistě 130 let jachtingu v Čechách zaslouží.

Výsledky: 


Pozvánka na Modrou stuha Plumlova

Zveme všechny závodníky tříd Evropa, Finn, Vaurien, Optimist a ILCA 4 na tradiční závod Modrá stuha Plumlova, který se koná o víkendu 22.-23.7.2023 na Plumlovské přehradě.

Více informací o závodě a přihlášky na stránkách ČSJ: https://www.sailing.cz/kalendar/232207

Odešla legenda jachtingu Ing. Josef Zimák

Oznamujeme odchod legendy jachtingu Ing. Josefa Zimáka z Kroměříže, zakládajícího člena a dlouholetého předsedy Jachetního klubu v Kroměříži. Rozloučení proběhne v sobotu 20.05.2023 ve 14:00 hod. ve smuteční síni v Kroměříži, poté pak vzpomínka s posezením na loděnici Na Hrázi v Kroměříži.


JUDr. Miroslav Holotík, předseda spolku

Jachetní klub Kroměříž

Lodní Sporty Kroměříž z.s.

Fotky a videa z Bleděmodré stuhy

Fotky a videa z Bleděmodré stuhy Plumlova ke stažení z Úschovny:

Bleděmodrá stuha Plumlova již o tomto víkendu

Zveme všechny závodníky tříd Optimist a ILCA 4 na závod Bleděmodrá stuha Plumlova, který se koná o víkendu 13.-14.5.2023 na Plumlovské přehradě.

Více informací o závodě a přihlášky na stránkách ČSJ: https://www.sailing.cz/kalendar/232203

Pozvánka na jarní brigádu

Ahoj přátelé JACHT KLUBU Prostějov, spolek 

Zveme vás na jarní brigádu, která se bude konat v sobotu 25.3.2023 od 9.30 h.

Plánujeme spuštění mola na vodu, úpravu vjezdu do loděnice (odvoz kamenů), úklid loděnice (pokoje, hala, portály - příprava na sezónu), hrabání listí a prořez křovin, úklid stěžňů. ... Po dohodě můžeme zařadit další práce. :-) 

Drobné občerstvení bude zajištěno.

Prosíme o potvrzení účasti.

Za JACHT KLUB Prostějov, spolek 

Jana Kučerová

Kristýna Piňosová jachtařkou roku 2022

Kristýna Piňosová, windsurfařka Rapidu Brno, závodnice třídy iQFoil, která s jachtingem začínala v našem klubu na Optimistu, se stala absolutní vítězkou ankety Jachař roku 2022. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do další kariéry!

Více informací na webu ČSJ: https://sailing.cz/clanky/anketu-jachtar-roku-2022-vyhrala-znovu-windsurfarka

Archiv stránek

Starší příspěvky byly přesunuty do archivu: